Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en

Jak skutecznie wyjść z nałogu narkotykowego i alkoholowego?

Odpowiedź na pytanie, jak skutecznie wyjść z nałogu narkotykowego i alkoholowego nie jest prosta, szczególnie, gdy osoba uzależniona nie korzystała do tej pory z żadnych terapii dodatkowych. Bardzo pomocne okazuje się wsparcie psychologa, który jest w stanie przeprowadzić pacjenta poddanego leczeniu, przez najtrudniejszy okres walki z nałogiem.

Uzależnienie od narkotyków i alkoholu, to bardzo ciężkie i trudne do leczenia nałogi, które wymagają podjęcia odważnej decyzji, polegającej na zerwaniu z dotychczasowym życiem i walce o odzyskanie swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Zmierzenie się z problemem nadużywania napojów wyskokowych i sięgania po opiaty powinno być wspomagane terapią behawioralną. Jej celem jest pomoc w wyjściu z uzależnienia. Doświadczony terapeuta uzależnień i psycholog mogą ocenić charakter, temperament oraz osobowość danego człowieka i pomóc mu w kompleksowym rozpoznaniu sedna problemu. To specjaliści, którzy są w stanie zaproponować możliwe sposoby złagodzenia objawów odstawiennych, a także wpływać na poprawę komfortu psychicznego. W trakcie sesji terapeutycznych kluczowym aspektem jest zrozumienie, jakie są przyczyny i skutki tkwienia w uzależnieniu od narkotyków lub alkoholu. Pacjent zdecydowany na leczenie przy pomocy leku o nazwie Naltrexone powinien zdecydować się na psychoterapię. W trakcie spotkań z wykwalifikowanym psychologiem, poszukuje się metod radzenia sobie z stresem oraz innymi negatywnie oddziaływującymi czynnikami. Osoba uzależniona poddana leczeniu nie może mieć pokus, związanych z sięganiem po napoje wyskokowe czy opiaty. Psychoterapia prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów posiadających bogate doświadczenie zawodowe oraz odpowiednią wiedzę stanowi doskonałe wsparcie w farmakoterapii lekiem Naltrexone. Należy dodać, że uzależnienie od narkotyków i alkoholu wiąże się z zaburzeniem prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. 

...

Jak skutecznie wyjść z nałogu narkotykowego i alkoholowego? – zastosuj psychoterapię 

Osoba pogrążona w nałogu narkotykowym i alkoholowym nie jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nim rozpoczęta terapia farmakologiczna oraz perspektywa życia w abstynencji od używek w postaci opiatów i napojów wyskokowych, dlatego też na każdym etapie leczenia farmakologicznego niezbędna jest konsultacja psychologiczna oraz regularne uczęszczanie na spotkania z wykwalifikowanym specjalistą od leczenia uzależnień. Psycholog, który pracuję z danym pacjentem dokonuje oceny jego osobowości, a także stara się dobrać taki rodzaj terapii, która jest adekwatna do stanu psychicznego oraz indywidualnych cech osobowościowych danego pacjenta. W trakcie prowadzenia psychoterapii pacjent poddany leczeniu farmakologicznemu przy pomocy leku o nazwie Naltrexone, otrzymuje konkretne wskazówki i zalecenia, które pomagają mu przetrwać cały proces terapii oraz wytrwać w abstynencji bez względu na zaistniałe okoliczności czy negatywne wydarzenia, jakie pojawiają się w jego życiu. Regularne spotkania z psychologiem mogą również zmienić świadomość i podejście do stosowania używek w postaci opiatów i napojów wyskokowych, każdej osoby pogrążonej w nałogu. Wykwalifikowany psychoterapeuta, to specjalista potrafiący pomóc uzależnionemu od narkotyków i alkoholu, bez względu na to, w jakim stadium choroby znajduje się ta osoba. Odpowiednio dobrany program terapeutyczny pozwala odkryć u każdego pacjenta potrzebę samorealizacji i dążenia do wytyczonych celów. Dzięki temu, osoba uzależniona ma motywację do podjęcia walki z nałogiem alkoholowym i narkotykowym i jest w stanie sprostać wyzwaniom, jakie wiążą się z tego typu procesem. Działania psychologa mają również na celu wsparcie pacjenta w chwilach kryzysu oraz zwątpienia we własne siły.

...
Select language:
icon deicon en