Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en
Image

Wszywka alkoholowa Esperal Kraków 24h przez 7 dni na dobę (Dawniej Esperal dzisiaj Naltrexone)

Nie ma jednej, skutecznej metody walki z alkoholizmem, który jest problemem niezwykle złożonym i nie bez powodu zwanym „chorobą duszy”. Dotyka on każdej grupy społecznej, zarówno kobiet jak i mężczyzn, a także w równym stopniu osoby młode i starsze. Choć stereotyp alkoholika jako człowieka z marginesu społecznego wciąż jest żywy w naszym środowisku, to coraz częściej dostrzegamy, że alkoholicy to także osoby o wysokim statusie zawodowym, często pijące w samotności i niezdające sobie sprawy ze swojego uzależnienia. Wiele z nich w pewnym momencie decyduje się rozpocząć leczenie, także te oparte na farmakologii za pośrednictwem leku esperal. Z pomocą przychodzą specjalistyczne placówki jak Insertmed Kraków, oferujący suplementacje Esperalem, czyli lekiem o działaniu awersyjnym.

UWAGA: CENY WSZYWKI ALKOHOLOWEJ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD 1200 ZŁ, A ZABIEG ODBYWA SIĘ W LUBLINIE!

Image

Czym jest Esperal? Kraków, jako miasto w którym można odbyć leczenie

Wszywka alkoholowa Esperal (fachowo zwany Disulfiram) to lek, który od wielu lat stosuje się jako środek wspomagający wychodzenie z alkoholizmu. Jest on całkowicie legalny w Polsce, lecz leczenie nim wymaga stałej opieki medycznej oraz wykonania badać klasyfikujących pacjenta do kuracji. Głównym zadaniem wszywki alkoholowej esperal jest doprowadzenie do abstynencji, a także awersji do alkoholu poprzez wywołanie nieprzyjemnych skutków po spożyciu alkoholu, gdy w organizmie znajduje się Esperal. Do najczęściej występujących objawów działania wszywki alkoholowej esperal należą:

  • nudności i wymioty,
  • zaczerwieniona twarz,
  • kołatanie serce,
  • pokrzywka,
  • podwyższone ciśnienie tętnicze,
  • niepokój i panika, która spowodowana jest obawami o swoje życie i zdrowie.

Zazwyczaj objawy te pojawiają się już po 10 minutach od spożycia alkoholu i utrzymują się nawet do 10 godzin. Esperal, który umieszczony jest pod skórą pacjenta w specjalistycznej wszywce alkoholowej jest substancją bezpieczną i całkowicie obojętną na zdrowie i samopoczucie, o ile pacjent stosuje się do wymogów lekarza, czyli całkowitej abstynencji.

Dla kogo jest leczenie Esperalem? Kiedy się na niego zdecydować?

Przede wszystkim leczenie Esperalem przeznaczone jest dla osób, które wyrażają na nie zgodę i są świadome konsekwencji wszywki alkoholowej, a także skutków, jakie niesie za sobą spożycie alkoholu. Osoba zakwalifikowana do leczenia musi zachować kilkudniową abstynencję, a także przejść badania wykluczające choroby układu krążenia, przebyte zawały czy uczulenie na disulfiram. Farmakologiczne leczenie alkoholizmu zalecane jest w sytuacji, gdy stan zdrowia pacjenta wymaga szybkiej i radykalnej abstynencji, np. gdy istnieje ryzyko, że alkohol uszkodził już narządy wewnętrzne. Wiele osób korzystających z zaszycia Esperalem ma za sobą inne, nieskuteczne próby zerwania z nałogiem i traktuje farmakologię jako ostatnią deskę ratunku. Każdy przypadek jest inny, wymaga indywidualnego podejścia do pacjenta i konsultacji medycznej, która pozwoli na wszycie Esperalu. Kraków posiada możliwość odbycia takiej konsultacji, połączonej z pomocą psychologiczną w naszej placówce Insertmed.

Zobacz film jak robimy wszywki alkoholowe esperal w Krakowie w Insertmed

Esperal Wszywka - Jakie są korzyści?

Główną korzyścią zastosowania Esperalu jest realna szansa na wyjście z nałogu oraz sama abstynencja, która pozwala na przerwanie ciągów alkoholowych, oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, a także dostrzeżenie, że życie bez picia jest możliwe. Trzeźwo myślący pacjenci zaczynają dojrzewać do terapii, naprawiają swoje relacje rodzinne i co najważniejsze, zaczynają dostrzegać szansę na nowe życie. Oczywiście jest to proces trudny, a pacjent często boryka się z narastającą frustracją i pokusą wypicia, a także, gdy nałóg był mocno zaawansowany z zespołem odstawiennym. Jednak mając świadomość, że sięgnięcie po alkohol nie spowoduje przyjemnego rozluźniania i ucieczki od problemów, alkohol ma szansę całkowicie zerwać z nałogiem.

Jak długo trwa leczenie Esperalem?

Działanie leku, który zaaplikowany jest w postaci podskórnej wszywki trwa od 8 do 12 miesięcy w zależności od przyjętych dawek i zaleceń lekarza prowadzącego. Okres ten wymaga stałej kontroli medycznej, a także zaleca się, aby był czasem poświęconym na terapię psychologiczną lub przygotowaniem do niej.

Image

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu w Insertmed Kraków

Sam zabieg nie jest skomplikowany i niebezpieczny, jednak wymaga on sterylnych warunków oraz doświadczenia lekarza. Dokonuje on niewielkiego nacięcia w okolicy pośladka i podskórnie umieszcza wszywkę z lekiem, tak aby nie była ona potem widoczna i możliwa do usunięcia bez interwencji chirurga. Ważne jest, aby kontrolować wygląd rany i nie dopuścić do zakażenia. Zdarza się, że pacjenci, którzy nie potrafią utrzymać abstynencji, starają się ją wydłubać, lecz nie jest to możliwe. Brak samokontroli u alkoholików sprawia, że rzadko stosuje się doustną aplikację, gdyż w leczeniu alkoholizmu jest ona nieskuteczna, a pacjent celowo rezygnuje z dawek leku.

Jak długo trwa zabieg?

Sam zabieg wszycia wszywki alkoholowej nie trwa długo i zazwyczaj jego czas to około 30 minut. Bardziej czasochłonne jest sprawdzenie, czy pacjent może być leczony Esperalem, a także kontrolowanie postępów leczenia. Warto pamiętać, że leczenie farmakologiczne uzależnienia od alkoholu nie powinno kończyć się na wykonaniu zabiegu zaszycia, lecz wymaga stałej kontroli, a także opieki nad osobą, która przeszła przez zabieg wszycia esperalu. Profesjonalne gabinety leczenia alkoholizmu takie jak Insertmed oferują wsparcie psychologiczne dla pacjenta i jego rodzin, a nawet pomoc prawną.

Wszywka alkoholowa Kraków Cena wykonania zabiegu w Insertmed

Ceny zaszycia Esperalem w Krakowie wahają się pomiędzy 1000-2000 zł w zależności od miejsca wykonania zabiegu, oraz tego co wchodzi w zakres cenowy. W Insertmed jest podobnie, co widać na poniższym cenniku. Lekarz musi usunąć szwy i ta usługa powinna być wliczona w cenę zabiegu. Warto zapytać o całkowite koszty leczenia Esperalem podczas konsultacji telefonicznej lub e-mailowej, ponieważ cena jest często indywidualna.

Gdzie odbywa się zabieg leczenia alkoholizmu

Esperal Kraków W Domu? Czy jest możliwość wizyty domowej?

Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej, podczas której używa się leku Esperal. Kraków to jedno z miast, w których występuje możliwość leczenia domowego. Jest to opcja dodatkowo płatna, lecz dla wielu osób ułatwia podjęcie decyzji o leczeniu. Przyczyną jest większe poczucie anonimowości, gdyż problem uzależnienia od picia dla wielu osób, szczególnie tzw. wysoko funkcjonujących alkoholików jest wstydliwy, więc wizyta w gabinecie byłaby kłopotliwa lub stresująca.

Wszywki alkoholowe Kraków Insertmed – Skontaktuj się ze specjalistami

Medycy z placówki Insertmed, od lat pomagają wyjść z nałogu alkoholikom i narkomanom. Udzielają oni całodobowego wsparcia swoim pacjentom, a także osobom rozważającym rozpoczęcie leczenia.

Istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z placówką na ogólnodostępnej infolinii: +48 697 684 567 - e-mailowo: kontakt@insertmed.pl lub przez poniższy formularz.

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię i nazwisko!

Proszę wpisać poprawny adres e-mail!

Proszę wpisać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Select language:
icon deicon en