Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en
Image

Esperal Wszywka Alkoholowa (Dawniej Esperal dzisiaj Naltrexone) - Poznaj Ofertę Insertmed

Leczenie farmakologiczne alkoholizmu wciąż budzi wiele wątpliwości i dotyczy to zarówno samej skuteczności jak i przebiegu kuracji. Celem gabinetów oferujących zabiegi aplikacji wszywki alkoholowej jest także uświadamianie pacjentów, którzy mają problemy z samodzielnym zwalczeniem nałogu, że Esperal jako lek antyalkoholowy jest bezpieczny dla ich zdrowia i od wielu lat pomaga zachować abstynencje. Aplikowany najczęściej za pomocą wszywki umieszczanej pod skórą pacjenta, lek Esperal jest całkowicie legalny w Polsce, lecz jego suplementacja wymaga opieki specjalistycznej placówki medycznej, a także spełnienia odpowiednich kryteriów dopuszczających pacjenta do rozpoczęcia kuracji esperalem.

Esperal co to jest? Jak działa wszywka dla alkoholika?

 

Esperal to lek mający na celu wywołać u pacjenta tzw. uczulenie na alkohol, które ostatecznie prowadzi do abstynencji i zerwania z wyniszczającym nałogiem. Działanie leku oparte jest na blokowaniu metabolizmu alkoholu etylowego w wątrobie, który przy jednoczesnym spożyciu napojów wysokoprocentowych, prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości. Konsekwencje spożycia alkoholu, kiedy w naszym organizmie działa esperal to między innymi:

 • Uczucie rozbicia, 
 • nudności i wymioty,
 • ból i zawroty głowy,
 • potliwość,
 • tachykardia (uczucie kołatania serca),
 • lęk i niepokój,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • duszności.

Działania niepożądane, których wynikiem jest ulegnięcie pokusy sięgnięcia po alkohol trwają nawet do 10 godzin. Sama świadomość o możliwości występowania powyższych objawów są dla pacjenta przestrogą przed sięgnięciem po alkohol, a także przyczynia się do tego, że zaczyna on dostrzegać możliwość życia bez nałogu. Już sam zabieg aplikacji esperalu wymaga od alkoholika zachowania minimum tygodniowej abstynencji, a także zgody na leczenie farmakologiczne, co przybliża go do wygrania z nałogiem. Pacjent musi wcześniej odbyć badania i wywiad, który pozwoli stwierdzić, czy może on stosować lek Esperal. Do najczęstszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu aplikacji esperalu - wszywki antyalkoholowej należą:

 • Niewydolność krążenia III i IV stopnia,
 • przebyte zawały oraz choroby wieńcowe,
 • zaburzenia psychiczne – w tym także depresja, schizofrenia czy skłonność do prób samobójczych,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • nadwrażliwość na disulfiram.

Jeśli stan zdrowia zarówno psychicznego jak fizycznego zezwala na zabieg, ważną decyzją jest wybór odpowiedniej placówki leczenia uzależnień, która w swoich usługach posiada także leczenie z użyciem Esperalu. Jedną z czołowych i renomowanych placówek wykonujących zabieg wszycia esperalu w Polsce jest właśnie Insertmed.

Alkoholizm Wszywka - Zobacz Film Video jak działa Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal gdzie się wszywa?


Aby wszywka alkoholowa Esperal była niewidoczna, umieszcza ją się podskórnie zazwyczaj w okolicy pośladka podczas prostego zabiegu chirurgicznego. Zabieg wszycia esperalu wymaga sterylnych warunków oraz użycia znieczulenia miejscowego. Rana nie jest zbyt rozległa, lecz należy o nią dbać i sprawdzać, czy nie dochodzi do zakażenia. Zabieg oraz konsultacje po nim, do których należy także zdjęcie szwów, odbywa się w naszej placówce pod okiem doświadczonego lekarza. Zabieg związany jest z wystawieniem przez lekarza zwolnienia lekarskiego, lecz samo leczenie w żaden sposób nie ogranicza życia pacjenta – może on normalnie pracować, lecz ważne jest, aby stosował się do wytycznych i całkowicie zrezygnował z alkoholu.

Jak długo działa Esperal - lek wszywany alkoholikom?


Wszywki alkoholowe esperal działają przez okres 8 do 12 miesięcy, a aplikację leku poprzedza wywiad lekarski, a także badania pozwalające na odbycie kuracji. Przez czas działania leku, pacjent często dojrzewa do rozpoczęcia kolejnego kroku ku trzeźwości, czyli terapii w grupie lub indywidualnej, która powinna mu pomóc utrzymać trzeźwość, gdy wszywka Esperal przestanie działać. Czas ten pozwala także przyzwyczaić się do życia bez picia, zmienienia nawyków, wyeliminowania towarzystwa, przez które osoba uzależniona piła.

Wszywka alkoholowa Esperal a picie?

Spożywanie alkoholu jest całkowicie zabronione zarówno przed jak i w trakcie stosowaniu Esperalu. Leku Esperal Disulfiram nie da się wydłubać, więc pacjent, który nie utrzyma trzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami mającymi wpływ na jego samopoczucie czy zdrowie. Nieprzyjemne objawy konsekwentnie wypierają to co wcześniej sprawiało alkoholikowi przyjemność, czyli uczucie rozluźnienia, poprawę nastroju czy spokojny sen, dając zupełnie odmienne objawy. Wszywka alkoholowa Esperal ma za zadanie nie dopuścić do spożycia alkoholu, działając także w oparciu o lęk i niepokój przed konsekwencjami picia alkoholu. Zasady aplikacji wszywki Esperal są jawne, a pacjent, decydując się na zabieg, zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie za sobą spożycie alkoholu, dlatego zabieg cechuje dobra skuteczność, szczególnie u osób, które próbowały już innych sposobów wyjścia z nałogu. Oczywiście, zdarza się, że alkoholik wraca do dawnych nawyków, należy pamiętać, że żadna terapia nie ma 100-procentowej skuteczności, a wiele zależy od silnej woli i samokontroli osoby uzależnionej.

Jak Przebiega Leczenie esperalem?

Rekomendowaną przez wielu specjalistów metodą na pozbycie się nałogu alkoholowego jest terapia farmakologiczna. Poprzedza ją wizyta w naszej placówce medycznej i przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem. Dzięki temu można ustalić dokładny stan zdrowia danej osoby oraz wykluczyć wszelkiego rodzaju przeciwskazania do rozpoczęcia farmakoterapii. Stosowana przez nas terapia farmakologiczna określana jest mianem terapii z pomocą wszywki lub implantu. Poprzedza ją detoksykacja organizmu, która polega na wypłukiwaniu z niego toksyn, szkodliwych związków chemicznych i resztek napojów wyskokowych. Farmakoterapia przy pomocy leku o nazwie Naltrexone blokuje efekty konsumpcji napojów wyskokowych. Dzieje się tak, z powodu hamującego działania implantu Naltrexone na metabolizm alkoholu etylowego. Inny, stosowany w leczeniu alkoholizmu lek - wszywka Disulfiram, wywołuje awersję w momencie spożywania alkoholu, powodując jednocześnie nieprzyjemne odczucia. Objawy te następują już w kilka minut po spożyciu nawet bardzo małej dawki alkoholu. Utrzymują się one od kilku do nawet kilkunastu godzin. Prowadzona przez nas terapia alkoholowa przy pomocy wszywki Disulfiram i implantu Naltrexone jest najnowocześniejszą, a jednocześnie, jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia uzależnienia od napojów wyskokowych. Dodatkowym wsparciem dla pacjenta jest, rekomendowana przez nas terapia psychologiczna i hipnoterapia, prowadzona przez certyfikowanych terapeutów, mających wysokie kwalifikacje i bardzo bogate doświadczenie zawodowe w pracy z osobami zmagającymi się z nałogiem alkoholowym.

Zalecenie po leczeniu lekiem esperal

Zespól naszych specjalistów świadczy kompleksową pomoc pozabiegową, która polega na bezbolesnym zdjęciu szwów oraz stałej kontroli medycznej każdego pacjenta. Po zaimplantowaniu leku Naltrexone lub wszywki Disulfiram dokonuje się oględzin powstałej rany, w celu oceny procesu jej prawidłowego gojenia się. Wszelkie nieprawidłowości są natychmiast konsultowane z lekarzem specjalistą. Dzięki temu pacjent ma pewność, że powstałe nacięcie nie wymaga interwencji lekarza chirurga, zaś rana goi się w sposób szybki i odpowiedni. Każdy pacjent, który poddał się leczeniu w naszej placówce medycznej ma możliwość kontynuowania terapii behawioralnej/ psychologicznej, w celu podtrzymania efektu leczenia i zadbania o swój komfort psychiczny. Pacjent, który zdecyduje się na farmakoterapię lekiem o nazwie Esperal lub Disulfiramem, otrzymać również dodatkowe informacje na temat zasad zdrowego żywienia czy zmiany stylu życia, który pomoże powrócić jego organizmowi do swojego naturalnego rytmu. Lekarze zatrudnieni w naszej placówce medycznej są w stanie pomóc pacjentowi zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz wskazują te produkty spożywcze, które są najbardziej potrzebne organizmowi po wyjściu z nałogu alkoholowego i w momencie powrotu do życia w trzeźwości. Dodatkowo pacjenci mogą w każdej chwili skorzystać w naszej klinice z pomocy internistycznej i dokonać pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru czy wykonać badanie EKG. Każda osoba, która zdecyduje się na skorzystanie z pomocy, oferowanej przez naszych specjalistów, może liczyć na ich wsparcie w czasie trwania terapii i również po jej zakończeniu.

Esperal - Informacje Dodatkowe

Terapia alkoholowa, prowadzona w naszym ośrodku medycznym za pomocą wszywki alkoholowej Esperal pomaga pacjentom porzucić uzależnienie od napojów wyskokowych i wytrwać w stanie trzeźwości. Specjalistyczna, wykwalifikowana pomoc medyczna, jaką świadczy nasz gabinet, polega również na rzetelnej i dokładnej ocenie aktualnego stanu zdrowia każdego pacjenta, przed przystąpieniem do terapii alkoholowej lekiem Esperal. Jest to konieczny warunek, który umożliwia pacjentom podjęcie dalszych kroków, zmierzających do skutecznego leczenia choroby alkoholowej. Dla osób skonfliktowanych z prawem oferujemy również pomoc renomowanej kancelarii prawnej, która udzieli niezbędnych porad, dotyczących obecnej sytuacji każdego pacjenta, walczącego z nałogiem alkoholowym za pośrednictwem naszej placówki medycznej. Nasz ośrodek jest zarejestrowany i działa legalnie, spełniając najbardziej restrykcyjne normy i dyrektywy UE, związane z doskonałą jakością usług medycznych, w tym także normę PN-EN ISO 9001:2009. Dysponujemy również ważnym zaświadczeniem, które stanowi gwarancję, iż wykonywane przez nasz zespół specjalistów zabiegi oraz użyte metody leczenia choroby alkoholowej, nie kolidują z obowiązującym w Polsce, ustawodawstwem prawnym. Z usług naszej placówki medycznej skorzystało już bardzo wielu pacjentów, którzy szczerze rekomendują prowadzoną przez nas terapię antyalkoholową przy pomocy leku o nazwie Esperal. Nasza renoma została potwierdzona pełnym zadowoleniem pacjentów, którzy dzięki świadczonej przez nas pomocy, odnieśli upragniony sukces w walce z dręczącym ich alkoholowym nałogiem.

Przebieg Zabiegu Wszywki Alkoholowej Esperal W PraktyceW Placówce Medycznej Insertmed

Image

Staranny wywiad

Każda osoba, która decyduje się na skorzystanie z pomocy medycznej naszego ośrodka leczenia uzależnień jest poddawana rzetelnemu i szczegółowemu wywiadowi lekarskiemu, który ma na celu ustalenie jej aktualnego stanu zdrowia.
S

Użyteczne badania

W trakcie badań diagnostycznych pacjent ma wykonywane EKG, jak również pomiar ciśnienia krwi, badanie poziomu cukru oraz innych parametrów. Dzięki temu, można wykluczyć ryzyko potencjalnych chorób zagrażających zdrowiu i życiu oraz podjąć właściwe leczenie.
U

Kompletna równowaga organizmu

Przed rozpoczęciem terapii farmakologicznej konieczne jest przywrócenie równowagi organizmu poprzez proces detoksykacji. Polega on na wypłukaniu z organizmu resztek alkoholu/substancji psychoaktywnych, toksyn oraz innych, szkodliwych związków chemicznych.
K
C

Celne leczenie

Farmakoterapia osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu prowadzona w naszej placówce medycznej, to nowoczesna i skuteczna metoda walki z nałogami, które są śmiertelnie niebezpieczne dla każdego człowieka.
E

Elastyczna farmakologia

Zespól naszych wykwalifikowanych lekarzy specjalistów jest dobiera odpowiednią dawkę leków dla każdego pacjenta w trakcie procesu farmakoterapii. Dzięki temu możemy pomóc pacjentowi, znajdującemu się w dowolnym stadium uzależnienia od opiatów czy alkoholu.
S

Skrupulatne zalecenia

Kadra wykwalifikowanych specjalistów, zatrudniona w naszym ośrodku medycznym, przekazuje każdemu pacjentowi dokładne i zrozumiałe dla niego zalecenia, pomocne w trakcie trwania terapii, jak i po jej zakończeniu.
Image

Ile kosztuje wszywka alkoholowa esperal w Insertmed?

Cena zabiegu aplikacji wszywki alkoholowej Esperal nie jest stała i zależy m.in. od wielkości przyjętej dawki leku, a także zakresu opieki nad pacjentem. Sam zabieg może kosztować w granicach 1000 zł, lecz cena ta może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb. Część wizyt, które wchodzą w skład naszej terapii leczenia alkoholizmu odbywa się w domu pacjenta, co często jest preferowane i wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oczywiście jeśli nie ma takiej chęci i potrzeby, wszystkie wizyty odbywają się w gabinecie lekarskim, a pacjent zawsze jest poinformowany o cenie takiej konsultacji. Co ważne, nasz gabinet jest czynny 24 h/dobę w każdym dniu tygodnia, więc opieka medyczna osób z wszywką Esperal jest dostępna bez ograniczeń w każdej chwili. Nasza placówka oferuje także możliwość odbycia kuracji terapeutycznej, a także samą pomoc w dobraniu odpowiedniego wsparcia psychologicznego.

Wszywka alkoholowa Esperal gdzie zrobić? Nasze placówki

Nasze placówki oferujące aplikacje wszywki alkoholowej Esperal w naszym kraju dostępne są w wielu większych miastach. Problemem są często obszary wiejskie i małe miasteczka, których mieszkańcy nie mają w najbliższej okolicy możliwości skorzystania z terapii lekiem Esperal. Dla tych klientów nasze placówki leczące uzależnienia dają szanse na leczenie poprzez wprowadzenie wizyt domowych, podczas których można przeprowadzić kuracje esperalem. Taką możliwość daje nasz renomowany ośrodek leczenia uzależnień – Insertmed, który leczy pacjentów takich miast jak:

I dodatkowo zajmuję się prowadzeniem terapii leczenia alkoholizmu pacjentów w domu na terenie całego kraju.

Skontaktuj się z nami – Skorzystaj z pomocy specjalistów

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób odbywa się leczenie lekiem esperal, a także jakie warunki należy spełnić, aby móc z niego skorzystać warto najpierw skorzystać z bezpłatnej konsultacji e-mailowej lub telefonicznej. Być może, pomimo że placówka Insertmed nie mieści się w mieście osoby potrzebującej pomocy, uda się przeprowadzić badania oraz całą terapię lekiem Esperal. Aby upewnić się, czy jest to możliwe warto napisać w każdej chwili na adres e-mailowy: kontakt@insertmed.pl lub skorzystać w każdej chwili z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: +48 697 684 567, lub poniższego formularza kontaktowego, a także zapoznać się z informacjami w zakładce kontakt.

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię i nazwisko!

Proszę wpisać poprawny adres e-mail!

Proszę wpisać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Select language:
icon deicon en