Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en
Image

Esperal Gdynia 24h przez 7 dni na dobę (Dawniej Esperal dzisiaj Naltrexone)

Alkoholizm od wielu lat uważany jest za jednostkę chorobową, co więcej jest on na tyle powszechny, że został nazwany „chorobą cywilizacyjną”. Jego leczenie jest niezwykle złożone i aby było skuteczne, to sam pacjent musi chcieć je rozpocząć. Przyznanie się do nałogu przed samym sobą to pierwszy krok ku trzeźwości, lecz często jest również tym najtrudniejszym. Walka z uzależnieniem może opierać się o terapię indywidualną lub w grupie wsparcia AA, lub o opierać się na pomocy psychologicznej i farmakologii opierającej się o takie leki jak Esperal. Z pomocą alkoholikom i ich rodzinom przychodzą specjaliści od leczenia uzależnień – Insertmed, którzy od lat zajmują się kuracją antyalkoholową polegającą na zaszyciu lekiem Esperal w mieście Gdynia.

UWAGA: CENY WSZYWKI ALKOHOLOWEJ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD 1200 ZŁ, A ZABIEG ODBYWA SIĘ W LUBLINIE

Image

Czym jest Esperal? Gdynia jako miasto, w którym można rozpocząć leczenie alkoholizmu

Esperal (aktualna nazwa Disulfiram) to lek, który wspomaga utrzymanie abstynencji oraz zerwanie z alkoholizmem raz na zawsze. Jego skuteczność polega na wywołaniu lęku przed sięgnięciem po alkohol, przez co pacjent przez wiele miesięcy zachowuje trzeźwość. Dzieje się to dlatego, że lek w interakcji z alkoholem wywołuje szereg przykrych i nieprzyjemnych objawów, które są tak różne od tych, które wcześniej sprawiały alkoholikowi przyjemność i powodowały błogi stan upojenia i relaksu.

Do najczęściej występujących objawów połączenia Esperalu z alkoholem zalicza się:

  • kołatanie serca,
  • duszności,
  • wymioty i nudności,
  • nagłe skoki ciśnienia krwi,
  • bóle i zawroty głowy,
  • pokrzywka, zaczerwienienie skóry twarzy,
  • niepokój oraz obawa przed utratą życia.

Objawy te pojawiają się już po kilku minutach od spożycia alkoholu i są długotrwałe. Zazwyczaj ustępują dopiero po ok. 10 godzinach. To właśnie one mają za zadanie powstrzymać alkoholika przed sięgnięciem „po kieliszek” i wywołać poczucie zagrożenia kiedy chce się napić. Abstynencja, która wynika ze strachu przed konsekwencjami spożycia alkoholu jest krokiem ku dalszej trzeźwości, która może być zachowana, jeśli osoba po zabiegu wszysciu esperalu wspomoże leczenie farmakologiczne, terapią indywidualną lub w grupie AA.

Dla kogo jest oferta implantacji wszywki alkoholowej w Gdyni?

Kiedy zdecydować się na wszycie Esperalu? Terapia farmakologiczna w wykorzystaniem leku Esperal dotyczy osób, które potrafią zachować trzeźwość. Wymaga się minimum tygodniowej przerwy w piciu przed samym zabiegiem, co już przekreśla na starcie sporą ilość pacjentów. Kolejnym ważnym warunkiem (niejako wynikającym z pierwszego) jest chęć podjęcia leczenia – nie da się przeprowadzić terapii Esperalem u osób, które nie są świadome konsekwencji sięgnięcia po alkohol i nie wykazują chęci powrotu do normalnego życia. Takie działanie jest niebezpieczne i może prowadzić do prób tzw. przepicia wszywki. Przyjmuje się, że terapia Esperalem w Gdyni zalecana jest dla osób o dobrej i stabilnej psychice, które świadomie chcą rozpocząć leczenie, lecz potrzebują ku temu wsparcia i dodatkowego bodźca. Wymogiem jest także ogólny, dobry stan zdrowia, szczególnie układu krwionośnego i brak przebytych zawałów serca.

Zobacz jak wykonujemy zaszycie alkoholowe w Insertmed Gdynia

Wszycie Esperalu Gdynia – Jakie są korzyści z implantacji wszywki alkoholowej?

Esperal można przyjmować także doustnie lub w postaci zastrzyków, lecz to aplikacja leku za pomocą wszywki alkoholowej umieszczanej pod skórą pacjenta daje największą skuteczność. Wynika to z faktu, że wszywki alkoholowej nie można samodzielnie usunąć, więc lek cały czas jest aktywny. Niestety alkoholicy, nawet Ci chcący rozpocząć leczenie, często nie są w stanie przezwyciężyć chęci sięgnięcia po alkohol, a chowając leki, okłamują swoich bliskich. Zaletą Esperalu jest także to, że przerywa ciąg alkoholowy, prowadząc do detoksykacji organizmu, który przez długi okres czasu był obciążony przez nadmierne spożywanie alkoholu.

Ile działa Esperal? Jak długo trwa proces leczenia alkoholizmu?

Najczęściej spotykana długość kuracji Esperalem to okres od 8 do 12 miesięcy. Uważa się, że czas ten wystarcza do zachowania dalszej abstynencji. Lekarze z Insertmed zalecają równoczesne rozpoczęcie terapii psychologicznej, tak, aby po usunięciu wszywki alkoholowej nie doprowadzić do ponownego powrotu do nałogu. Placówka oferuje pomoc w doborze terapii, wsparcie także dla rodziny alkoholika, która ma duży wpływ na powodzenie kuracji Esperalem.

Image

Jak wygląda zabieg zaszycia leku Esperal w Insertmed w Gdyni?

Zabieg zaszycia leku Esperal nie jest inwazyjny dla życia i zdrowia pacjenta. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym ogólnym i wymaga obecności chirurga. Podczas zabiegu dochodzi do niewielkiego cięcia i umieszczeniu wszywki z lekiem Esperal pod skórą pacjenta. Najczęściej medykament aplikuje się w okolicach pośladka, tak aby nie był widoczny oraz nie powodował dyskomfortu. Zabieg wymaga sterylnych warunków oraz późniejszej kontroli rany. Ważne, aby o nią dbać i pod żadnym pozorem nie próbować wydłubać wszywki. Jest to całkowicie zabronione i niemożliwe do wykonania bez interwencji chirurgicznej.

Jak długo trwa implantacja esperalu?

Czas zabiegu to około 30 minut, a samo przygotowanie do niego oraz uzyskanie zgody na zabieg zajmuje około kilku dni. Ważne, aby dokładanie sprawdzić stan zdrowia pacjenta oraz jego możliwości do utrzymania abstynencji. Sam zabieg nie oznacza końca leczenia, gdyż pacjent przez cały czas musi znajdować się pod opieką lekarza. Należy pamiętać, że leczenie zarówno te w oparciu o farmakologie jak i terapię jest czasochłonne, a szybkie efekty często kończą się powrotem do picia.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa Gdynia - Cena

Zabieg oraz zdjęcie szwów w Gdyni to cena od ok. 800 do 1800 zł. Może być ona rozłożona na raty – taką możliwość oferuje nasza placówka Insertmed, której usługa dotyczy także pomocy psychologicznej i prawnej (jeśli jest taka potrzeba). Kompleksowa opieka nad pacjentem oraz jego bliskimi daje większą skuteczność niż samo wykonanie zabiegu, dlatego warto szukać placówek, które posiadają odpowiednie certyfikaty, a także cieszą się zaufaniem innych pacjentów, jak nasza placówka.

Gdzie odbywa się zabieg zaszycia leku Esperal? Gdynia Insertmed

Zazwyczaj zabieg zaszycia Esperalem odbywa się naszym w gabinecie ośrodka leczenia uzależnień Insertmed w mieście Lublin i nie wymaga hospitalizacji. Zdarza się, że zabieg oraz kontrola postępów kuracji odbywa się w domu pacjenta. Jest to usługa dodatkowo płatna, lecz często stosowana, gdyż alkoholik sam tworzy bariery i wymówki, które mogą przeszkodzić mu w leczeniu. Często zdarza się, że pacjent nie chce udać się do ośrodka bojąc się, że zostanie rozpoznany przez kogoś z pracy czy sąsiada. Dla takich osób istnieje możliwość zamówienia wizyty domowej. Zabiegi leczenia alkoholizmu poprzez wszycie esperalu wykonujemy również w miastach:

Gdzie wykonać zabieg wszycia esperalu w Gdyni? Skontaktuj się za specjalisty z Insertmed

Chcąc uniknąć nieuczciwych gabinetów, oferujących placebo, zamiast Esperalu warto postawić na sprawdzone ośrodki, które specjalizują się w leczeniu uzależnień od alkoholu, jak Insertmed w Gdyni, który oferuje leczenie Esperalem już od wielu lat w większych miastach w naszym kraju, także w Gdyni. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, która może odbyć się także telefonicznie (całodobowa infolinia: +48 697 684 567) lub e-mailowo - kontakt@insertmed.pl. Zapraszamy również do skorzystania poniższego formularza.

Formularz kontaktowy

Proszę wpisać swoje imię i nazwisko!

Proszę wpisać poprawny adres e-mail!

Proszę wpisać poprawny numer telefonu!

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Select language:
icon deicon en