Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en

Hipnoterapia sposobem na szybsze wyjście z uzależnienia

Hipnoterapia sposobem na szybsze wyjście z uzależnienia, to metoda uznawana przez wielu specjalistów za bardzo skuteczną i cieszącą się ogromnym powodzeniem na całym świecie.

Osoby uzależnione od narkotyków i alkoholu często cierpią na wiele zaburzeń psychicznych, mogących objawiać się napadami agresji, występowaniem lęków i frustracji oraz obniżeniem nastroju i stanami depresyjnymi. Osoba zdecydowana na walkę ze swoim nałogiem powinna zgłosić się do ośrodka medycznego, który oferuje farmakoterapię, realizowaną przy pomocy leku o nazwie Naltrexone. Dodatkowym wsparciem jest hipnoterapia. Alkoholik i narkoman, który korzysta z pomocy certyfikowanego hipnoterapeuty ma większe szanse na porzucenie nałogu. Hipnoza to działanie psychoterapeutyczne, które prowadzone jest w przypadku uzależnienia od napojów wyskokowych, jedzenia i opiatów, bez względu na stadium choroby oraz czas trwania nałogu. Wobec wielu mitów, które narosły wokół hipnozy, warto jest dodać, że jest to bezpieczna i legalna forma wspomagania farmakoterapii. Hipnoza to stan świadomości, w którym następuje koncentracja oraz zwiększenie uwagi, a także szybsza reakcja na sugestie osoby prowadzącej seans. Stan hipnozy pozwala na dokonanie pozytywnych zmian w zachowaniu osoby uzależnionej. Alkoholik i narkoman w trakcie farmakoterapii mogą być poddawani wybranym technikom hipnozy, które są przeprowadzane wyłącznie przez ekspertów, posiadających ogromną wiedzę i bardzo bogate doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Certyfikowany terapeuta uzależnień jest w stanie wprowadzić pacjenta w stan hipnozy i dać mu odpowiednie wskazówki ustne, mogące wpłynąć na powstanie w mózgu awersji do opiatów lub napojów wyskokowych. Hipnoterapia jest również doskonałym sposobem na poradzenie sobie z kompulsywnym sięganiem po jedzenie. Osoby dotknięte problemem nadmiernego objadania się często spożywają duże ilości produktów, co doprowadza do powstania nadwagi, a także rozwoju wielu chorób kardiologicznych, internistycznych i metabolicznych.

...

Hipnoterapia sposobem na szybsze wyjście z nałogu – tylko w certyfikowanych gabinetach

Hipnoterapia jest w stanie pomóc emocjonalnym zajadaczom, którzy nie potrafią poradzić sobie z przymusem sięgania po produkty spożywcze. Osoba poddawana seansom hipnotycznym nie jest narażona na żadne skutki uboczne, ponieważ hipnoza nie wpływa na pogorszenie się aktualnego stanu zdrowia, zarówno tego psychicznego jak i fizycznego. Certyfikowany hipnoterapeuta, to osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i potrafiąca nawiązać intymny, osobisty i serdeczny kontakt z każdym pacjentem. Dzięki zabiegowi hipnoterapii człowiek uzależniony od alkoholu, narkotyków i jedzenia może poczuć się w pełni zrelaksowany, a także doświadczyć pewnego rodzaju odprężenia. Hipnoterapia prowadzona w odpowiedni i przemyślany sposób może wpłynąć na wzmocnienie silnej woli pacjenta i determinacji do porzucenia nałogu. Osoby poddane leczeniu farmakologicznemu uzależnienia przy pomocy leku o nazwie Naltrexone, mogą skorzystać z pomocy certyfikowanych hipnoterapeutów, którzy są w stanie pomóc im w trakcie terapii i po jej zakończeniu. Działania te mogą być prowadzone równolegle z psychoterapią, ponieważ nie wpływają one na zastosowane przez psychologa metod walki z uzależnieniem.

...

Hipnoterapia jest bezpieczna dla osób w każdym wieku i bez względu na ich płeć. Nie powoduje ona żadnych zmian psychicznych oraz nie wpływa na osobowość, temperament czy indywidualne cechy charakterologiczne danego pacjenta. Seanse hipnotyczne odbywają się w gabinecie terapeutycznym, w którym panuje przyjazna i komfortowa atmosfera, pozwalająca każdej uzależnionej osobie na wyciszenie się oraz relaksację. Umiejętnie prowadzona hipnoza może stanowić dodatkowe i zarazem bardzo skuteczne wsparcie podstawowej terapii farmakologicznej przy pomocy leku Naltrexone oraz mitingów AA czy spotkań indywidualnych w ośrodku leczenia uzależnień.

...
Select language:
icon deicon en