Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en

Odpowiemy na twoje pytania

Wielu pacjentów, którzy zgłaszają się do naszej placówki medycznej zadaje bardzo dużo pytań lub posiada niesprawdzone czy mało wiarygodne, informacje na temat metod postępowania medycznego w zakresie leczenia uzależnień od napojów alkoholowych, opiatów czy jedzenia. Naszym celem jest próba odpowiedzenia na najczęściej zadawane pytania, w taki sposób, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy, dotyczące kolejnych etapów terapii, jak również procedur stosowanych w czasie farmakoterapii czy hipnoterapii. ​ Wielu pacjentów, którzy zgłaszają się do naszej placówki medycznej zadaje bardzo dużo pytań lub posiada niesprawdzone czy mało wiarygodne, informacje na temat metod postępowania medycznego w zakresie leczenia uzależnień od napojów alkoholowych, opiatów czy jedzenia. Naszym celem jest próba odpowiedzenia na najczęściej zadawane pytania, w taki sposób, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy, dotyczące kolejnych etapów terapii, jak również procedur stosowanych w czasie farmakoterapii czy hipnoterapii.
...

FAQ

1. Czy zabieg implantacji wszywki alkoholowej jest wykonywany w znieczuleniu?
Tak, zabieg implantacji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

2. Czy seanse hipnotyczne odbywają się w domu pacjenta?
Nie, wszystkie seanse hipnotyczne są wykonywane w naszym ośrodku medycznym.

3. Czy detoksykacja jest niezbędna do podjęcia dalszych etapów leczenia nałogu narkotykowego?
Tak. Detoksykacja jest wskazana u osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu, ponieważ oczyszcza organizm z wszelkiego rodzaju toksyn i resztek procesu metabolizmu.

4. Czy pacjent może umówić się na wizytę poza godzinami pracy ośrodka medycznego?
Nie. Pacjenci przyjmowani stacjonarnie mogą skorzystać z pomocy naszych specjalistów tylko w wyznaczonych godzinach pracy naszego ośrodka medycznego. Możliwe jest jednak wezwanie natychmiastowej pomocy do miejsca pobytu, w obszarze Lublina.

5. Czy farmakologiczne leczenie uzależnienia od opiatów może być zastosowane u kobiet?
Oczywiście, że tak. Farmakoterapia jest wskazana, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

6. Czy Naltrexone ma skutki uboczne?
Lek o nazwie Naltrexone, jak wszystkie medykamenty, wykazuje skutki uboczne.

7. Czy do leczenia alkoholizmu stosuje się w dalszym ciągu Esperal?
Nie. Obecnie w farmakoterapii osób uzależnionych od alkoholu wykorzystuje się lek o takim samym składzie, ale pod nazwą Disulfiram lub implant najnowszej generacji o nazwie Naltrexone.

8. Czy hipnoza jest bezpieczna dla pacjentów?
Oczywiście, że tak. Seanse hipnotyczne mają na celu wzmocnienie efektu zastosowanej farmakoterapii i psychoterapii. Odbywają się pod nadzorem certyfikowanych terapeutów.

9. Czy mając wszywkę alkoholową można uprawiać sport?
Tak. Implantacja wszywki nie przeszkadza w regularnym uprawnia wybranej dyscypliny sportu.

10. Czy farmakoterapii może poddać się osoba chorująca na nowotwór?
Nie. Przeprowadzony przed rozpoczęciem terapii wywiad lekarski ma na celu rzetelną ocenę aktualnego stanu zdrowia i wykluczenie wszelkich chorób – w tym nowotworów, mogących zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta poddanego leczeniu.

...
Select language:
icon deicon en