Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en

Działania prewencyjne

W leczeniu alkoholizmu i narkomanii ważne są działania prewencyjne, mające na celu wspomaganie zwalczania nałogu, ale nie wpływające na pogorszenie stanu psychicznego danego pacjenta.

Terapia narkotykowa i alkoholowa, prowadzona przy pomocy leku o nazwie Naltrexone, ma na celu wyleczenie osoby uzależnionej z nałogu, bez jej otępiania, a także pogarszania aktualnego jej stanu psychicznego. Zalecana jest farmakoterapia Naltrexone, ściśle dobrana do potrzeb danego pacjenta, tak aby negatywnie nie wpływała ona na psychikę osoby dotkniętej chorobą alkoholową czy narkomanią. W trakcie prowadzonej terapii narkotykowej i alkoholowej należy zadbać o dobre samopoczucie pacjenta. Dlatego też ważne jest, aby poddał się on również psychoterapii. Dzięki temu, może poprawić swoje samopoczucie, szczególnie w trakcie prowadzonej detoksykacji organizmu lub też w pierwszej fazie leczenia uzależnienia od napojów wyskokowych i substancji psychoaktywnych. Działania prewencyjne, mające na celu zapobieganie powrotowi do nałogu alkoholowego i narkomanii, uświadamiają również pacjentowi, że powinien on zerwać z środowiskiem, w którym egzystował w czasie trwania jego uzależnienia. Oznacza to, że alkoholik i narkoman powinien zadbać o otaczanie się osobami wolnymi od jakichkolwiek nałogów. Dzięki temu, istnieje duża szansa, że po zakończonej terapii nie powróci on do swojego dawnego życia i nie zacznie ponownie eksperymentować z napojami wyskokowymi oraz narkotykami. W trakcie prowadzonej terapii,pacjent leczony z narkomanii powinien otrzymywać wsparcie od swojej rodziny i znajomych. Dzięki temu łatwiej uwierzy we własne siły i wzmocni się w postanowieniu o wytrwaniu w abstynencji od substancji psychotycznych i alkoholu. 

...

Działania prewencyjne w trakcie terapii alkoholowej i narkotykowej

Pozytywne zakończenie terapii uzależnienia od narkotyków i alkoholu opiera się przede wszystkim na prewencyjnym działaniu wszywki i implantu. Świadomość posiadania pod skórą medykamentu, który działa awersyjnie lub blokuje działanie produktów powodujących uzależnienie, może skutecznie zniechęcać do ich przyjmowania. Osoba poddawana terapii farmakologicznej przy pomocy leku o nazwie Naltrexone powinna również skorzystać z pomocy psychoterapeuty i hipnoterapeuty. Tego rodzaju specjaliści posiadają ogromne doświadczenie w pracy z osobami znajdującymi się w różnym stadium uzależnienia. Ich działania mają na celu wzmocnienie silnej woli pacjenta oraz ugruntowanie postanowienia o życiu w trzeźwości i abstynencji od substancji narkotykowych, bez względu na zaistniałe sytuacje życiowe czy doświadczenia dnia codziennego. W trakcie prowadzonej terapii farmakologicznej pacjent powinien również uświadomić sobie, że nałóg powoduje wyniszczenie organizmu oraz zaburzenie prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i rodzinie. Ponowne sięgnięcie po substancje psychoaktywne czy alkohol powinno oznaczać dla pacjenta powrót do koszmaru dawnego życia nałogowca. Działania prewencyjne, które powinien poznać każdy pacjent poddany terapii narkotykowej i alkoholowej, polegają również na zmianie diety oraz trybu życia. Osoba leczona Naltrexone powinna spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, zażywać aktywności fizycznej oraz dbać o regularny wypoczynek. Ponadto, w trakcie terapii behawioralnej pacjent ma szansę nauczyć się radzenia sobie z sytuacjami stresogennymi, a także przeżyciami, które mogą warunkować ponowne sięgnięcie po substancje psychoaktywne oraz napoje wyskokowe. Wspomaganie terapii farmakologicznej hipnoterapią pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów oraz zwiększenie szansy na całkowite porzucenie nałogu alkoholowego i narkotykowego, bez względu na to, w jakim stadium choroby znajduje się dany pacjent i jak długo trwa jego uzależnienie. W trakcie prowadzonej terapii narkotykowej i alkoholowej należy skupić się na zdrowiu psychicznym i komforcie danego pacjenta, dlatego też musi być on otoczony troskliwą opieką oraz wsparciem, nie tylko ze strony lekarzy specjalistów i certyfikowanych psychoterapeutów, lecz również osób najbliższych.

...
Select language:
icon deicon en