Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en

Zwiększ swoje szanse na wyjście z nałogu alkoholowego i narkotykowego

Zwiększ swoje szanse na wyjście z nałogu narkotykowego i alkoholowego poprzez zastosowanie odpowiedniej terapii psychologicznej. Dzięki wsparciu wykwalifikowanych terapeutów jesteś w stanie pozbyć się nałogu oraz wzmocnić pozytywny efekt działania zastosowanej farmakoterapii.

Pomoc psychologiczna dla alkoholika i narkomana wymaga kompleksowego leczenia, które powinno iść w parze z terapią farmakologiczną oraz wsparciem najbliższego otoczenia osoby walczącej z danym nałogiem. Wyzwolenie się z przymusu spożywania alkoholu i zażywania opiatów wymaga wiele samozaparcia, silnej woli oraz potrzeby zmiany trybu życia na lepszy. Nałóg wyniszcza, nie tylko osobę uzależnioną, ale także wszystkie bliskie osoby z jej otoczenia. Uzależnienie od narkotyków i alkoholu zmienia psychikę człowieka i powoduje, że zaczyna on cierpieć na różnego rodzaju dolegliwości, związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. W trakcie terapii farmakologicznej, jak również na długo przed przystąpieniem do tego procesu, osoba uzależniona od narkotyków i alkoholu odczuwa stany depresyjne, cierpi na obniżenie nastroju, złe samopoczucie, jak również lęki, napady agresji i frustrację. Oprócz tego, człowiek tkwiący w nałogu zmienia swój styl życia oraz poczucie moralności i wstydu. Każda osoba pogrążona w nałogu ma również zaburzone poczucie wartości oraz samoocenę. Dlatego też w trakcie leczenia tak ważna jest terapia behawioralna prowadzona przez certyfikowanych psychoterapeutów z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym oraz ugruntowaną wiedzą, która pozwala im wdrożyć odpowiednie procedury, mające na celu poprawę stanu psychicznego osoby uzależnionej od opiatów i napojów wyskokowych. Pomoc psychologiczna dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu może być również wsparciem dla ludzi borykających się z kompulsywnym sięganiem po jedzenie. Nałogowe objadanie się, to bardzo częsta przypadłość u osób perfekcyjnych, pedantycznych i mających tendencję do kontrolowania otaczającej ich rzeczywistości. Wpadnięcie w nałóg objadania się jest reakcją na sytuacje stresogenne, które zaburzają poczucie kontroli nad światem. 

...

Zwiększ swoje szanse na wyjście z nałogu alkoholowego i narkotykowego przy pomocy psychoterapii 

Wsparcie psychologiczne dla osób uzależnionych od alkoholu, opiatów oraz jedzenia powinno być prowadzone już od początku leczenia. Osoby dotknięte chorobą alkoholową i narkomanią przed rozpoczęciem farmakoterapii zazwyczaj poddawane są procesowi detoksykacji. Już na tym etapie powinno się wdrożyć terapię behawioralną, która pomaga przejść pacjentowi przez trudny okres, w którym pojawiają się objawy odstawienne, do których należą bóle głowy, nudności, wymioty, chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, osłabienie, senność, jak również obniżenie nastroju, splątanie czy nadpobudliwość psychoruchowa. Odpowiednio wykwalifikowany psychoterapeuta jest w stanie dobrać dla pacjenta odpowiednią terapię behawioralną, dostosowaną do jego osobowości, temperamentu, charakteru, jak również stadium choroby alkoholowej czy narkomanii. W trakcie sesji psychoterapeutycznych dana osoba może uświadomić sobie rangę swojego problemu, jak również zrozumieć przyczyny i skutki uzależnienia. Psychoterapia dla alkoholików i narkomanów stanowi nieodłączny element farmakoterapii, realizowanej przy pomocy leku o nazwie Naltrexone. Nie należy pomijać tego etapu leczenia, ponieważ ma on działanie wspomagające i zapewnia lepsze samopoczucie oraz kondycję psychiczną osób walczących z poważnymi nałogami.

...
Select language:
icon deicon en