Insertmed

Rozpocznij leczenie

Select language:
icon deicon en

Odpowiednia i zbilansowana dieta podczas leczenia

Odpowiednia i zbilansowana dieta podczas leczenia uzależnienia od narkotyków i alkoholu jest w stanie ograniczyć dalszą degradację organizmu oraz wzmocnić naturalne siły witalne danego pacjenta.

Wpływ diety na terapię alkoholową i narkotykową, prowadzoną w ośrodku medycznym przy pomocy leku o nazwie Naltrexone jest na tyle istotny, że warto poświęcić mu odrobinę uwagi. Zbilansowana dieta może ograniczyć głód alkoholowy, jak również wspomagać walkę z uzależnieniem od narkotyków. Każdy trzeźwiejący alkoholik oraz narkoman, który walczy z nałogiem nie jest na przegranej pozycji, ponieważ może on pokonać ten problem poprzez zastosowanie się do zaleceń lekarza oraz dietetyka. Działanie to wymaga pełnego zaangażowania oraz dobrej woli samego pacjenta. Aby wyrwać się ze szponów nałogu narkotykowego i alkoholowego warto skorzystać z nowoczesnych leków, do których należy Naltrexone. Ponadto, warto poszukać awsparcia w postaci pożywienia, które może dostarczyć do mózgu pacjenta odpowiedniej ilości dopaminy, a także zmniejszyć uczucie głodu alkoholowego. Jadłospis osoby walczącej z nałogiem narkotykowym i alkoholowym powinien być opracowany w taki sposób, aby zapewniać odpowiedni bilans energetyczny, a także niwelować wahania nastroju czy też stany depresyjne. W trakcie prowadzenia terapii narkotykowej i alkoholowej ważne jest dostarczanie do organizmu kluczowych składników odżywczych, w postaci makro i mikroelementów oraz witamin. Najlepszymi źródłami tego typu związków organicznych są oczywiście nieprzetworzone chemicznie pokarmy, do których należą zboża, łatwo przyswajalne białko, jak również owoce i warzywa. Terapia alkoholowa i narkotykowa wpływa na organizm pacjenta, który pragnie wyrwać się ze szponów nałogu, dlatego też zastosowana dieta musi uwzględniać potrzeby organizmu i wspomagać jego prawidłową regenerację.


Odpowiednia i zbilansowana dieta podczas leczenia narkotykowego i alkoholowego

Codzienna dieta osoby zmagającej się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu powinna uwzględniać soki warzywne i owocowe, a także chude mięso, tłuszcze roślinne oraz dużą ilość lekkostrawnych i łatwo przyswajalnych pokarmów, spożywanych w regularnych odstępach czasowych. W trakcie leczenia narkotykowego i alkoholowego można wspomagać się także płynami wysokoelektrolitowymi oraz wodą źródlaną, najlepiej dostosowaną do aktualnego stanu zdrowia danego pacjenta. Dieta osób walczących z nałogiem alkoholowym i narkotykowym nie powinna obfitować w pokarmy typu Fast food, a także wysoko przetworzoną żywność konserwowaną dużą ilością soli oraz stabilizatorów konsystencji. W trakcie leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków pacjent powinien również zadbać o regenerację swojego układu trawiennego oraz wątroby, dlatego też należy skontaktować się z poradnią dietetyczną lub też zasięgnąć informacji u lekarza przeprowadzającego zabieg detoksykacji i monitorującego farmakoterapię przy pomocy leku o nazwie Naltrexone. Specjaliści są w stanie udzielić niezbędnych informacji, dotyczących zmiany stylu życia oraz nawyków żywieniowych, szczególnie u pacjentów, którzy nie przywiązywali do tej pory dużej wagi do zbilansowanej oraz bogatej w składniki odżywcze diety. Pełna regeneracja organizmu trzeźwiejącego alkoholika i walczącego z nałogiem narkomana, polega także na eliminacji z diety niektórych pokarmów ciężkostrawnych oraz potraw poddawanych długotrwałej obróbce termicznej, w postaci smażenia. W przypadku wystąpienia bólów głowy, nudności, wymiotów, uporczywych biegunek i chronicznego zmęczenia, warto jest wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu potrawy poprawiające samopoczucie oraz działające ochronnie na podrażniony układ pokarmowy, a szczególnie na uszkodzoną śluzówkę żołądka. Osoby poddane terapii narkotykowej i alkoholowej mogą spożywać kawę i herbatę. Jednakże powinny być to ilości ograniczone oraz dostosowane do wieku i aktualnego stanu zdrowia pacjenta.

Odpowiednia dieta może wspomóc terapię narkotykową i alkoholową, a także zniwelować głód alkoholowy i chęć sięgania po substancje psychoaktywne. Należy zadbać o odpowiedni bilans energetyczny, aby wzmocnić i zregenerować organizm wyniszczony wskutek destrukcyjnego działania napojów wyskokowych i narkotyków. 

...
Select language:
icon deicon en